totamtoiowamto

Ze wszystkimi i o wszystkim:)


#1 2009-11-23 23:31:49

ulinqa

Administrator

7333676
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-11-20
Posty: 87
Punktów :   

BILANS DWULATKA

Dzieci różnie się rozwiają, warto pochwalić się naszymi pociechami, opowiedzieć jak wyglądał bilans dwulatka waszych brzdąców, zeby inni rodzice niepotrzebnie się nie zamartwiali...

Mój urwis jak skończył dwa lata miał 98cm i ważył ok 17kg. Także w tym wieku zaliczał się wielkością do trzylatków. Nikogo to nie dziwi, gdyż jak się urodził miał 4450g i 60cm, kiedy skończył 3 miesiące ważył ok 9 kg... Na bilasie lekarz pytała go o części ciała czy z umie pokazać lub też  powiedzieć. Nasz syn jednak w tym wieku mówił tylko kilka pojedynczych wyrazów za to pokazywał wszystko co się da...martwiłam się jego ubogą mową, ale lekarz przekonała mnie, że dzieci uczą się z dnia na dzień i jeszcze z pół roku zeby poczekać, jak sie nie rozkręci to zaleci wizytę u logopedy. Syn w pażdzierniku skończył 2,5 roku i gada jak najęty, tworzy zdania, aż głupio jak mówi i się go rozumie:)...mówi niewyraźnie, czasami po swojemu, ale non stop robi postępy. Teraz waży ok 19kg i ubrania zakładamy na 104-110. A jak jest u was?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl